Miesiąc Duchów w Tajwanie

Miesiąc Duchów w Tajwanie

Współpracujemy z firmami z różnych stron świata. Jeden z naszych partnerów z Tajwanu 🇹🇼 podczas rozmowy z naszą ekspertką ds. Importu – Agnieszką przybliżył jej historię o ich narodowym święcie, które obecnie obchodzą – Miesiącu Duchów.

W Tajwanie, ale też w Chinach, Malezji, Singapurze oraz Hong Kongu, siódmy miesiąc kalendarza księżycowego to tak zwany „Miesiąc Duchów” – wtedy bramy podziemi otwierają się, a duchy mogą swobodnie odwiedzać swoich bliskich.

Święto Duchów obchodzi się nie tylko na cmentarzach, ale też w prywatnych domach. Do tradycyjnych rytuałów związanych ze świętem należy puszczanie na wodę małych, trzcinowych łódek z lampionami 🏮, które mają wyznaczać kierunek zagubionym duchom. Bliscy zmarłych palą na cmentarzach papierowe imitacje pieniędzy, aby przypodobać się duchom, które wędrują po ziemi.

Zgodnie z wiarą, że w tym okresie duchy wędrują wśród żywych, podczas Miesiąca Duchów unika się ślubów, operacji, kupowania samochodów, pływania, przeprowadzek i wychodzenia z domu lub robienia zdjęć po zmroku. Pomimo Miesiąca Duchów, jak i dobiegających do końca wakacji w Polsce, nasi eksperci pracują pełną parą! 😉