Projekt X wystartował!

Projekt X wystartował!

Projekt X wystartował!

Od początku września w Nautiqus trwa nasz nowy, autorski, ekscytujący projekt rozwojowy pod tajemniczą nazwą Projekt X.

Czym jest Projekt X?

Jest to nasza autorska odsłona grywalizacji. Inicjatywa mająca na celu aktywizację naszych pracowników oraz wzmocnienie ich relacji. Jednocześnie promujemy aktywny, kulturalny i twórczy sposób spędzania czasu wolnego zarówno w pracy, jak i poza nią.

Zasady są proste: uczestnicy Projektu X realizują zadania z 3 kategorii: sportowe, kulturalne, społeczne/inne w 3 stopniach trudności: za 5,3 i 1 punkt. Przykładowe zadania sportowe za 5 punktów obejmują udział w zorganizowanym biegu, czy wizytę w parku linowym. Natomiast w kategorii zadań kulturalnych, można zdobyć punkty m.in. za odwiedzenie interesujących miejsc takich jak fokarium w Helu, rezerwat Ptasi Raj czy muzeum II Wojny Światowej lub wizytę w teatrze i podzielenie się tą wyjątkową chwilą ze współpracownikami.

 

Główną ideą projektu jest aktywizacja pracowników Nautiqus, ale najważniejsze jest to, aby wszyscy spędzili aktywnie ten czas, rozwijając się, odkrywając nowe pasje i budując silniejsze więzi w zespole. Projekt X to trzymiesięczna przygoda – miks dobrej zabawy, nutki rywalizacji, odrobiny samodyscypliny, masy nowych doświadczeń, tony śmiechu zwieńczonych ogłoszeniem wyników 1 grudnia 2023r. Główną nagrodą dla osoby, która zdobędzie najwięcej punktów jest voucher o wartości 3000 zł na wyjazd weekendowy do butikowej agroturystyki – ekskluzywnych apartamentów położonych w Osieku, w samym sercu rezerwatu przyrody. Aby zachęcić wszystkich do uczestnictwa w projekcie Zarząd Nautiqus postanowił wprowadzić nagrodę gwarantowaną dla osób, które zdobyły określoną liczbę punktów.

„Dzięki nagrodzie gwarantowanej, pracownicy Nautiqus podeszli do tematu z dużym entuzjazmem. To, co cieszy nas najbardziej to fakt, że nasi pracownicy organizują się, aby po pracy wspólnie wybrać się do muzeum lub popływać na supach. „Nigdy nie byłam z siebie taka dumna”, „Dzięki tym zadaniom naprawdę można fajnie spędzić czas!!” – to wiadomości, które regularnie otrzymuję od naszych ludzi i które potwierdzają, że warto spróbować mniej standardowo podejść do tematu integracji i motywacji pracowników. Niektórych nie zatrzymał nawet długo wyczekiwany urlop i koszą kolejne punkty zwiedzając miasta za granicą!” – mówi Małgorzata Lepa – Wiceprezeska Nautiqus.

Już po niespełna miesiącu rozważamy następne edycje Projektu X w kolejnych latach, mamy masę pomysłów na jego wzbogacenie. Do boju Nautiqus! 💪🏼🌟