Nautiqus na One Terminal Run

Nautiqus na One Terminal Run

Nautiqus na One Terminal Run

W niedzielę 25 czerwca wzięliśmy udział w wyjątkowej imprezie – ONE Terminal RUN Gdynia.
Była to już trzecia edycja biegu po terminalu kontenerowym, organizowanego przez Hutchison Ports Gdynia (GCT).

Ponad 830 osób zmierzyło się z dwiema trasami: na 1 milę morską oraz na 5 km. Co roku impreza ta zrzesza coraz większą ilość pasjonatów biegania, ale pełni również funkcję integracyjną dla branży transportowo – morskiej. Aktywność fizyczna jest dla nas w Nautiqusie bardzo ważna, a sport wykorzystujemy do integracji. Blisko połowa naszych pracowników wzięła udział w tegorocznej edycji, a nasza spedytorka Dorota zdobyła 2 rok z rzędu miejsce na podium – tym razem 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej – OGROMNE GRATULACJE!

 

W tym roku przed głównym biegiem dla dorosłych organizator dodał nową atrakcję – ONE TERMINAL RUN KIDS, której zostaliśmy sponsorem. Młodzi biegacze mogli sprawdzić swoje możliwości w grupach wiekowych, a przed biegami rozgrzewała ich nasza „kobieta-energia” – Dżoana, która oprócz pracy w Nautiqusie jest również trenerką personalną i instruktorką fitness. Udział w biegu dla dzieci był bezpłatny, aby odebrać pakiet startowy z gadżetami od sponsorów (frisbee, piłka plażowa i plecakoworek) należało przynieść woreczek nakrętek plastikowych lub namalować rysunek związany z biegiem. Rysunki dzieci stworzyły przepiękną galerię.

W strefie Nautiqusa na odwiedzających czekał tor przeszkód z nagrodami, przestrzeń dla najmłodszych z kolorowankami, bańkami mydlanymi i innymi zabawami oraz tatuaże i kolorowe warkoczyki.

Bieg po terminalu kontenerowym jest imprezą wyjątkową nie tylko ze względu na niedostępność tego terenu na co dzień – cały dochód z wydarzenia przeznaczany jest co roku na cel charytatywny. Zaczynamy już odliczać dni do przyszłorocznej edycji!